O nás

 

 

 

Jsme kapela, která se věnuje tradiční americké muzice zvané bluegrass, která často zabrousí i do vod starších – k old time, a mladších – country. A protože se snažíme, abychom se přiblížili co nejvíce praotcům a pramatkám této muziky, tak zpíváme v anglickém jazyce. Jelikož jsme veselá partička, nebaví nás staticky postávát na pódiu a rádi do sebe narážíme těly i nástroji, používáme tedy na našich vystoupeních (jak bývalo zvykem) jeden mikrofon.

Vidět nás můžete především na festivalech zaměřených na folk, country, bluegrass a trampskou muziku, v klubech i jen tak na zahradě před domem… když máme chuť, tak prostě hrajem.

HISTORIE

Kapela Rusty Strings vznikla v roce 2007 vcelku tradičním způsobem. Dalo se dohromady pár kamarádů. Chyběla mandolína a tak oslovili kluka z vedlejší vesnice, ten vzal s sebou svou slečnu, ta uměla trochu zpívat… a šli si zahrát jen tak do hospůdky. Tam zjistili, že si rozumí, že i basista umí zpívat a tak to pojali zodpovědněji, začali cvičit, zkoušet, učit se cizí řeči… a tak.

Samozřejmě došlo k pár změnám… někdo nemohl tehdy, jiný ondy… a tak jsme se dopracovali do dnešních let a do dnešní sestavy:

 

Jan Novák – mandolína

Igor Bárta – kontrabas, zpěv

Julie Sedláčková – kytara, housle, zpěv

 

 

Bob Zásměta – banjo, zpěv 

 

 

 

 

 

 

 


Elemér Němeček – náš milovaný kamarád a banjista, na věky věků v našich  vzpomínkách a srdcích.